WIELKA KAPITUŁA ZAKONU RYCERZY ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

(Generał Zakonu oraz 12 Oficerów Gremialnych)

 

HERB

OFICERSKI

FUNKCJA W ZAKONIE ŚW. JANA PAWŁA II

IMIĘ I NAZWISKO

PEŁNIĄCEGO FUNKCJĘ

NAZWA ŁACIŃSKA NAZWA POLSKA
GENERALIS ORDINIS Generał Zakonu

Br. Krzysztof Wąsowski,

Rycerz MB Zwycięskiej

SUMMUS LEGATUS Wielki Legat

Br. Stefan Czerniecki,

Rycerz MB Pięknej Miłości

SUMMUS RITUS Wielki Ceremoniarz

Br. Jacek Skoczeń,

Rycerz MB Ostrobramskiej

SUMMUS LECTORIS Wielki Lektor

Br. Dominik Piotrowski,

Rycerz MB Szczyrkowskiej

SUMMUS CANCELLARIUS Wielki Kanclerz

Br. Zygmunt Strubiński,

Rycerz MB Cierpliwie Szukająca

z Ursynowa

SUMMUS THESAURARIUS Wielki Skarbnik

Br. Dariusz Skłodowski,

Rycerz MB Jasnogórskiej

SUMMUS TRAPEARIUS Wielki Kustosz

Br. Adam Ślizawski,

Rycerz MB Jasnogórskiej

SUMMUS ACCUSATORIS Wielki Prokurator

Br. Wojciech Federczyk,

Rycerz MB Łaskawej

SUMMUS HOSPITALARIUS Wielki Szpitalnik

Br. Jacek Serwiński,

Rycerz MB Fatimskiej

SUMMUS PRAETORIO Wielki Chorąży

Br. Sławomir Kępka,

Rycerz MB Jasnogórskiej

SUMMUS ADOPTOR CORDIS Wielki Adoptor Serca

Br. Zbigniew Nowacki,

Rycerz MB Królowej Pokoju

z Medjugorie

SUMMUS SCAPULARIS Wielki Szkaplerznik

Br. Czesław Skrodzki,

Rycerz MB Szkaplerznej

z Grajewa

SUMMUS PRAECEPTOR Wielki Preceptor

Br. Janusz Jagieło,

Rycerz MB Pocieszenia
ze Starej Błotnicy

 

 

PROWINCJAŁOWIE ZAKONU RYCERZY ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II WIELKIEGO

 

 

HERB

OFICERSKI

FUNKCJA W ZAKONIE ŚW. JANA PAWŁA II

IMIĘ I NAZWISKO

PEŁNIĄCEGO FUNKCJĘ

NAZWA ŁACIŃSKA NAZWA POLSKA

VICARIUS GENERALIS

PROVINCIAL POLONIAE

I Zastępca Generała Prowincjał Polski

Br. Janusz Paczkowski,

Rycerz MB Zwycięskiej

Br. Jerzy Abramczyk,

Rycerz MB Jasnogórskiej

PROVICIAL CANADAE Prowincjał Kanady

Br. Leszek Dacko,

Rycerz MB Częstochowskiej Królowej Polski

PROVICIAL UCRAINAE Prowincjał Ukrainy Br. Włodzimierz Korczyński, Rycerz Najświętszego Serca Maryi
PROVINCIAL HISPANIAE Prowincjał Hiszpanii

Br. Fernando Pedro Nieto Gimenez,

Rycerz MB Matki Eucharystii

PROVINCIAL GALLIAM Prowincjał Francji

Br. Andrzej Tokarski,

Rycerz MB Wniebowziętej

PROVINCIAL PHILIPPINAE Prowincjał Filipin

Br. Eufemio Nilles

Rycerz MB Matki Rozwiązującej Węzły

PROVINCIAL CIVITATES FOEDERATE AMERICAE Prowincjał USA

Br. Sławomir Szuba

Rycerz Solidarności

PROVINCIAL ITALIA Prowincjał Włoch

Br. Alessandro Scotto

Rycerz Wiary

 

  PROVINCIAL LITHUANIA Prowincjał Litwy

Br. Tadeusz Romanowski

Rycerz Wiary

 

 

 

Korpus Konsultorów Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II Wielkiego - SUMMUS CONSULTOR

 

Br. Adriej Olenczyk, Rycerz MB Łaskawej (ds. Trójmorza)

 

Br. Andrzej Świtalski, Rycerz MB Zwycięskiej spod Wiednia (ds. Jedności)

 

Br. Grzegorz Klatka, Rycerz MB Całującej Oblicze Boga (ds. Handlu)

 

Br. Marek Celiński, Rycerz MB Ostrobramskiej (ds. Bezpieczeństwa)

 

Br. Rafał Bobik, Rycerz MB Jasnogórskiej (ds. Życia)

 

Br. Paweł Pazuryna, Rycerz MB Fatimskiej (ds. Pamięci)

 

Br. Jacek Hirsz, Rycerz MB Królowej Matki Nadziei z Gdyni (ds. Krwi)

 

Br. Benon Wylegała, Rycerz MB Królowej Apostołów (ds. Apostolatu)

 

Br. Paweł Biliński, Rycerz MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji (ds. Ewangelizacji)

 

Br. Paweł Cwynar, Rycerz MB Rychwałdzkiej (ds. Więźniów)

 

Br. Robert Raczkowski, Rycerz MB Pięknej Miłości (ds. Miłosierdzia)

 

Br. Jerzy Abramczyk, Rycerz MB Jasnogórskiej (ds. Prowincji)

 

Br. Michał Leski, Rycerz MB Jasnogórskiej (ds. Prawnych)

 

Br. Wojciech Kosanowski, Rycerz MB Fatimskiej (ds. Medycznych)

 

Br. Bogumił Tomasiewicz, Rycerz MB Ostrobramskiej (ds. Wschodu)

 

Br. Dariusz Nochelski, Rycerz MB Płaczącej z La Salette (ds. Obrazu)

 

Br. Bartłomiej Niemirski, Rycerz MB Jasnogórskiej Królowej Polski (ds. Obrazu)

 

Br. Mateusz Kowalczyk, Rycerz MB Gwiazdy Morza (ds. Herbów)

 

Br. Grzegorz Tokarczyk, Rycerza MB Łaskawej Księżnej Wieliczki (ds. Krwiodawstwa)

 

Br. Bogusław Kotarba, Rycerza MB Ludźmierskiej Gaździny Podhala (ds. Adopcji Kleryka)

 

Br. Zdzisław Maszkiewicz, Rycerz MB Częstochowskiej (ds. Solidarności)

 

Br. Łukasz Jasiński, Rycerz MB Częstochowskiej (ds. Organizacji)

 

Br. Roman Sobolewski, Rycerz MB Ostrobramskiej (ds. Afryki)

 

Br. Piotr Stankiewicz, Rycerz Matki Boskiej Częstochowskiej (ds. Sztandarów)

 

Br. Adam Zdanowski, Rycerz MB Pompejańskiej (ds. Pompejanki)

 

Br. Wojciech Szydłowski, Rycerz Solidarności (ds. Kapelanii)

 

Br. Ramon Alonzo, Rycerz Solidarności (ds. Prowincjalnych)

 

Br. Ramon Alba, Rycerz Matki Bożej Świętej Eucharystii (ds. Pomocy Prawnej)

 

Br. Felix Villagonzalo, Rycerz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (ds. Organizacyjnych)

 

Br. Mariano Bautista, Rycerz Miłosierdzia (ds. Ewangelizacji)

 

Br. Edwin Ariola, Rycerz Solidarności (ds. Więźniów)

 

Br. Wiktor Kwapisz, Rycerz Matki Bożej Tynnieńskiej (ds. Wojny)

 

Br. Krzysztof Żyliński, Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski z Lichenia (ds. Gietrzwałdu)