Płocka Komandoria Zakonu Rycerzy Jana Pawła II rośnie w siłę. Dzięki staraniom ZB Janusza Paczkowskiego, Komandora Płockiego w dn. 22 sierpnia erygowano 84 chorągiew naszego Zakonu, a 15-tą w Komandorii Płockiej. Uroczystość odbyła się w parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.

 

Na ceremonię inwestytury przybył generał zakonu ZB Krzysztof Wąsowski wraz z oficerami generalnymi, rycerze z komandorii płockiej, warszawskiej oraz włocławskiej. Jest to pierwsza chorągiew którą powołano po śmierci śp. abp. Henryka Hosera – kreatora papieskiego zakonu oraz śp. Krzysztofa Gralika – prowincjała zgromadzenia. Ks. proboszcz Andrzej Rutkowski dziękował rycerzom za przybycie i z radością powitał powstanie Chorągwi w jego parafii i mieście.

 

Zachęcał także innych mężczyzn do wstąpienia w szeregi Rycerzy Św. Jana Pawła II. Mówił do nas ” przez swoją działalność chcecie lepiej poznać Boga i będziecie to czynić przez osobę świętego papieża. Trwajcie w nauce Chrystusowej, żyjcie nią, emanując na swoje rodziny i wszystkich, których spotkacie na drodze życia. Niech inni widzą w was ludzi wiary, którzy przylgnęli do Jezusa”.

 

Po Mszy św. na zebraniu Chorągwi dokonano wyboru jej oficerów.

 

Vivat Iesus! Totus Tuus!