Zacni Bracia Prowincji Polskiej Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II,

 

A więc wojna…. Nasi bracia i siostry na Ukrainie bohatersko walczą o swoją wolność. Niezależnie od naszych przedwojennych poglądów i zapatrywań musimy zjednoczyć się i wesprzeć ich w słusznej sprawie. Nie możemy zostawić ich samych. Tego wymaga nasza wiara, tego wymaga od nas Chrystus, tego wymagał od nas zawsze nasz Wielki Patron!

 

Starajmy się jednak pomagać „z głową”, a nie tylko „z sercem”. Dlatego jako Prowincja Polska Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II chcemy jak najlepiej spożytkować nasze środki i możliwości oraz jak najsprawniej zorganizować pomoc dla Ukrainy zarówno za granicą, jak i w Polsce. Chcemy stworzyć mapę naszych rycerskich zasobów, aby wiedzieć, czym dysponujemy oraz jak i komu możemy pomóc.

 

Będziemy koordynować pomoc poprzez różne kanały, w tym organizacje katolickie (Caritas, parafie, zakony) oraz - jeśli to tylko będzie możliwe - poprzez naszych ukraińskich braci, na czele z Prowincjałem Ukrainy, zgodnie z tym, o co prosił w swoim apelu Generał Zakonu. Na pewno pojawią się zachęty do udziału w pilnych akcjach specjalnych, w zależności od sytuacji i potrzeb. Dodatkowo powołamy także specjalny „Task Force” ds. organizacji pomocy, z udziałem przedstawicieli naszych komandorii.

 

Z tego powodu niezwykle ważne jest, abyśmy jak najszybciej stworzyli mapę zasobów Zakonu. Prosimy zatem o Wasze deklaracje oraz Wasze, jak zawsze, wielkie i otwarte serca! Załączam specjalny link z formularzem i proszę o jego wypełnienie.

https://rycerzejp2.org/ukraina

 

Szczegóły pomocy przekażemy na rekolekcjach wielkopostnych i zaraz po nich.

 

Módlmy się w intencji Ukrainy i naszych dzieł pomocy dla Braci Ukraińców.

Święty Janie Pawle Wielki - apostole pojednania i pokoju - módl się za nami!

,

Vivat Iesus! Totus Tuus!

 

Brat Janusz Paczkowski

Prowincjał Polski ZRŚJPII

Rycerz Matki Bożej Zwycięskiej