W dn. 12.08.2021r we wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, po długiej chorobie, zaopatrzony w sakramenty, w obecności najbliższej rodziny odszedł do domu Ojca Prowincjał Polski, Generalny Ceremoniarz Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II, Zacny Brat Krzysztof Gralik, Rycerz Matki Bożej Kościoła Totus Tuus.

 

Pożegnanie Braci Rycerzy ze śp. Bratem Krzysztofem nastąpiło w poniedziałek, 16 sierpnia o godz. 19.00 w kaplicy szpitalnej przy ul. Batorego 44A w Otwocku, gdzie Bracia odmówili różaniec w jego intencji. Spotkanie było poprzedzone Mszą Świętą w Kościele parafialnym pw. Św. Wincentego a Paulo w Otwocku, która została odprawiona również w intencji naszego zmarłego Prowincjała przez Ojca Kapelana Chorągwi Św. Wincentego a Paulo w Otwocku (Komandoria Warszawsko Praska) Czcigodnego Księdza Prałata Bogdana Sankowskiego oraz Ojca Kapelana Generalnego Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II, Czcigodnego Księdza Kanonika Jarosława Glonka.

 

Uroczystości pogrzebowe odbyły się we wtorek, 17 sierpnia 2021 we wspomnienie św. Jacka który podobnie jak śp. ZB Krzysztof umiłował Eucharystię oraz Matkę Bożą i rozpoczęły się w samo południe w parafii Św. Wincentego a Paulo w Otwocku Mszą Świętą. Prawie 300 Braci Rycerzy z całej Prowincji Polskiej Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II wzięło udział w pogrzebie. Poniżej CREDO, które skierował do nas Zacny Brat Prowincjał jeszcze za swojego życia. 

 

CREDO - Krzysztof Gralik